Projektowanie maszyn i urządzeń


Przy zamówieniach na maszyny do automatyzacji produkcji, matryce czy sprawdziany, po ustaleniu zapotrzebowania, powstaje projekt w programie CAD. Wysyłany jest on do klienta w celu akcptacji. Takie działanie pozwala na wprowadzenie ewentualnych poprawek, jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Program do wspomagania produkcji CAM, ułatwia utworzyć ścieżkę narzędzia potrzebną do wykonania poszczególnych elementów. Jest on niezbędny przy wykonywaniu skomplikowanych obróbek wykorzystujących często interpolację wszystkich osi maszyny.

Projektowanie CAD/CAM

Oprogramowanie CAD/CAM (computer aided design – komputerowe wspomaganie projektowania / Computer Aided Manufacturing – komputerowe wspomaganie wytwarzania). Oprogramowanie CAD służy do tworzenia projektów 2D oraz 3D. Możemy narysować w nim prostą bryłę geometryczną jak również skomplikowany model kompletnej maszyny składającej się z setek pojedynczych części. Programy CAD są niezbędnym narzędziem w dzisiejszych czasach. Coraz częściej, firmy z branży metalowej posługują się nie tylko płaskimi rysunkami technicznymi, ale również bryłami 3D. Klienci życzą sobie przed wykonaniem urządzenia, czy też części, przygotowanie wizualizacji w celu jej akceptacji. Już na etapie modelowania, można wykryć komplikacje związane produktem. Poprawki nanoszone w trakcie projektowania maszyn i urządzeń, są dużo mniej kosztowne, niż te wykonywane na gotowym urządzeniu.

Zapotrzebowanie
Ustalenie wymagań
Projekt
Wprowadzenie zmian
Wykonanie
Skontaktuj się z nami


Możesz dodać pliki nie większy niż 5MB.