Frezowanie to jeden z rodzajów obróbki skrawaniem

Do prowadzenia usług CNC wykorzystujemy maszyny sterowane numerycznie – CNC. W połączeniu z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą obróbka CNC pozwala nam na bardzo dokładną i powtarzalną pracę. Wykonujemy produkcję seryjną oraz jednostkową.

Produkujemy części ze stali, stali nierdzewnych, aluminium i innych metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych. Nasze biuro znajduje się w okolicach Warszawy

frezowanie cnc warszawa

Toczenie CNC (Computerized Numerical Control)

Toczenie jest to rodzaj  obróbki skrawaniem ubytkowej brył obrotowych. Materiał poddawany obróbce obraca się we wrzecionie, a nóż skrawa jego powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne tak, aby uzyskać pożądany kształt. W przypadku toczenia CNC (Computerized Numerical Control – komputerowego sterowania urządzeń numerycznych) ruch głowicy z nożem skrawającym odbywa się automatycznie, zgodnie z napisanym programem. W produkcji seryjnej, toczenie CNC ma dużą przewagę nad toczeniem tradycyjnym. Nowoczesne obrabiarki mają możliwość zamontowania wielu narzędzi, które pobierane są zgodnie z programem. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania gotowego produktu. Kolejną zaletą toczenia CNC jest interpolacja osi – jednoczesny ruch w kilku płaszczyznach. Dzięki temu nie ma problemu z wykonywaniem wszelkiego rodzaju zaokrągleń, czy obróbki po zadanym kącie na detalach.
frezowanie cnc warszawa

Frezowanie CNC Warszawa

Frezowanie jest obróbką ubytkową. Poddawany obróbce materiał, zamontowany jest w uchwycie mocującym – najczęściej jest to imadło. Dla skomplikowanych kształtów np. odlewów wykonywane są specjalne przyrządy obróbkowe. W przypadku frezowania CNC ruch obrotowy wykonuje narzędzie do obróbki skrawaniem. Frezowanie CNC 3 osiowe pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu brył 2D oraz 3D. Dzięki interpolowanym osiom (możliwość poruszania się wszystkich osi jednocześnie), możemy wykonywać bardzo skomplikowane kształty przy zastosowaniu frezów kulistych. Jest to niezwykle istotne przy wykonywaniu np. form wtryskowych. Zaletą frezowania CNC Warszawa jest bardzo wysoka dokładność. Powtarzalność wykonywanych obróbek wynosi 0,01mm.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, to zapraszamy do kontaktu. Nasza siedziba znajduje się w miejscowości Wyszków koło Warszawy.

Frezowanie CNC


Frezarka numeryczna Cincinnati Sabre 500

obszar roboczy 510x510x500
Sterowanie Heidenhain

Frezarka numeryczna Cincinnati Sabre 1000

obszar roboczy 1000x500x500
Sterowanie Heidenhain

Frezarka numeryczna Bridgeport VMC 600

obszar roboczy 600x410x520
Sterowanie Heidenhain

Frezarka numeryczna HAAS VF-2

obszar roboczy 750x400x520
Sterowanie HAAS Control

Toczenie CNC


Tokarka numeryczna Hyundai HIT 15S

Średnica uchwytu: 210mm
Średnica toczenia MAX: 350mm
Długość toczenia 500mm
Sterowanie: Siemens Sinumerik

Tokarka numeryczna HAAS ST-10

Średnica uchwytu: 160mm
Średnica toczenia MAX: 300mm
Długość toczenia: 400mm
Sterowanie: HAAS

Skontaktuj się z nami